Neden Sanal Ofis Kullanılmalı?

Neden sanal ofis kullanılmalı diye merak ediyor musunuz? O halde sizler bu yazıya bir göz atabilirsiniz. Sanal ofis kullanmak isteyen kişiler, bu ofisler hakkında detaylı bir bilgi öğrenmeyi isterler. En ince araştırmasına kadar yapacağınız ve aklınıza takılan tüm sorulara yanıtlar bulabileceğiniz bu alandan sizler de yararlanabilirsiniz. Sanal ofis konusunda dünyada gelişen ve değişen bir düzen vardır. Özellikle pandemi dönemi de bize öğretmiştir ki iş yerine gitmeden, bir iş yeri sahibi olmadan da çalışılabilmektedir. Bunun için yeni iş kuracak olan kişiler vergi dairesine iş yeri bilgisi ibrazı ederken sanal ofis alanlarına yönelim göstermektedir. Peki neden? Sanal ofisler neden bu kadar çok rağbet görmektedir.

Neden sanal ofis kullanılmalı diye mi soruyorsunuz? O halde sanal ofis alanındaki çalışmaların avantajları hakkında bilgi edinmelisiniz. Sanal ofisler iş yeri olarak sadece isim ve iletişim bilgisi şeklinde gösterildiklerinden oldukça uygun fiyatlı olmaktadır. Uygun kiralama ücretleri ile birlikte, iş yeri kiralamaya son verebilirsiniz. Özellikle serbest çalışma alanına sahip olan kişilerin ekstra yüklü stopajlar ödemesine gerek kalmaz. Sanal ofisler iş kurma potansiyeli bazında değerlendirildiğinde en uygun iş yürütme potansiyeline sahiptir. Özellikle günümüzde gezerek freelancer çalışma modelleri ile de çok karşılaşılmaktadır. Sizler başka ülkede gezerken ya da çalışırken Türkiye’ de bir sanal ofis kiralaması yapmanız iş yükünüzü ortadan kaldıracaktır. Sanal ofis her zaman büyük artıları olan ve kolay adapte olunan bir iş modelidir.

Neden sanal ofis kullanılmalı? Sanal ofissizin kendi kendinize bireysel olarak yapacağınız başarılarda kimsenin engel olmaması adına tasarlanmış bir hizmettir. Ne iş yeri kiralamaya fazla para verirsiniz, ne de home ofis adresi gösterirken yaşadığınız sıkıntıları burada yaşarsınız. Kimsenin karışmadığı ve kimseye bağlı olmadığı bir noktada düşük bütçe ile sanal ofis kiralarsınız. Ardından istediğiniz yerde çalışmanızı sağlarsınız. İster e ticaret yaparak depo kiralarsınız, ister home ofis olarak evden çalışırsınız. Sadece yazışma adresinin farklı olması ve sanal ofis bazında yasal olarak işlem görmesi kafidir. Ayrıca ev sahibi ile yapılan sözleşme sıkıntıları, kira mülk sahibi ile yapılan sözleşme sıkıntıları gibi sorunların hiçbirini de bu noktada yaşamamış olursunuz.

 

Kimler Sanal Ofis Kullanamaz

Kimler sanal ofis kullanamaz diye merak ediyorsanız, sanal ofis kullanımının kimler tarafından yapılacağına öncelikli olarak bakmak gerekir. Bireysel olarak çalışan avukat, yazılım, dijital pazarlama gibi iş gruplarının sanal ofis kullanması maliyetleri düşürmek açısından gereklidir. Sosyal medya ile ilgili online çalışma sağlayan kişilerin gene online olarak sanal ofislere yönelim göstermesi de belirtilen avantajlar arasındadır. Danışmanlık yapan kişileri ofise ihtiyacı olmayan freelance olarak çalışma sağlayan kişiler, dijital sektör, sanal ortam ya da e ticaret alanlarında çalışma sağlayan kişilerin sanal ofis kullanımları oldukça uygundur. Bunun dışında gerçek bir çalışma ortamı içinde, mesai saati içerisinde çalışma sağlayacak olan kişilerin ve iş yerini müşterileri ile paylaşması gereken her iş sektörünün sanal ofis kullanmaması daha uygun olacaktır.

 

Kimler sanal ofis kullanamaz diye belirtilen bu grubun sanal ofis kullanmaması aslında iş yaşantılarının gerekliliklerinden ileri gelmektedir. Müşteri ilişkileri olmak zorunda olan, geçimini bir ofis ortamında çalışarak kazanmak durumunda olan herkesin sanal ofise de ihtiyacı yoktur. Ancak günümüz şartlarında her koşulda çalışılabileceğini gösteren zorlu bir pandemi yılı geçirilmesinin ardından artık tüm sektörler de yavaş yavaş sanal ofis moduna doğru ilerleme göstermektedir. Sanal ofis kullanımının uygun olmadığı ortamlarda bir diğer alternatif home ofis, diğeri ise gerçek manada ofis koşullarıdır. İş yeri, ofis, şirket, işletme, fabrika, atölye gibi alanında çalışma ihtiyacının bulunduğu her iş sektörünün sanal ofis kullanmaya ihtiyacı yoktur. Bu iş gruplarının sanal ofise yönelmesi de onların iş hayatı için faydalı olmayacaktır.

 

Kimler sanal ofis kullanamaz diye merak edenlere açıklama yapmak gereklidir ki, sanal ofisi herkes kullanabilir. Ancak bazı kişilerin sanal ofis kullanmasına gerek yoktur. Bunlar da hali hazırda şirket sahibi olanlar ve şirketi bulunan kişilerdir. Home Office olarak çalışan kişilerin sanal ofis kullanmasına gerek yoktur. Çünkü bu kişiler ev adreslerini vergi dairesine ofis olarak ilettiklerine dair adres olarak göstermişlerdir. Bunun üzerinden belli bir stopaj ödemektedirler. Ayrıca işletme sahipleri, iş yeri olan kişiler, şirketi olan kişiler zaten bu ofis ve şirket adreslerini vergi dairesine adres olarak gösterdikleri için bu kişilerin de sanal ofis kullanmasına gerek yoktur. Bunlar sanal ofis kullanamaz diye bir gerekçe değil sadece sanal ofis kullanmamasına dair gerek olmayan gruptur. Sadece dernekler kanununda yer alan maddeler nedeni ile derneklerin farklı adres kullanması gerekmektedir. Bu nedenle dernekler için sanal ofis yerine farklı numaralandırılmış hazır ofisler tercih edilmelidir.

Ankara Sanal Ofis Kiralama Yerleri

Ankara sanal ofis kiralama yerleri ile birlikte sizler de kendi işinizi kurabilirsiniz. Şirket kurmak için resmi olarak gösterebileceğiniz tamamen yasal bir adresiniz olmuş olur. Sanal ofislerin hem kirası düşüktür hem de kredi kartı ile, online olarak sanal ofis kiranızı, kiraladığınız yere gitmeye gerek kalmadan ödeyebilirsiniz. Dolayısı ile banka hesabınızda o an paranız olmasa da kredi kartı ile çözebilme kolaylığına erişirsiniz.

Ankara sanal ofis yerleri genellikle iş yerlerinin yoğun olduğu bölge adreslerinde yer alır. Bu sayede işiniz için gerçek bir iş adresiniz olmuş olur. Sanal ofis de olsa, yazışma adreslerinizin, kartvizitte görünen adresinizin işlek ve güvenilir yerlerde olması iş alanında prestij kazanmanızı, saygınlığınızın artmasını sağlar.

Ankara sanal ofis kiralama yerleri ile birlikte yasal olarak kiralama sözleşmesine sahip olursunuz. Bu sayede aslında fiziki bir iş yeri kiralamış olursunuz. Ekstra stopaj, vergi ödemenize gerek kalmaz. Vergi dairesine bildirim yaptığınızda olumlu geri dönüş alırsınız. Sanal ofislerin lerin denetlenmesi de daha esnektir. Yasal olarak son derece güvenilirdir. Sanal ofis artık pratik ve ekonomik bir ofis kiralama modelidir. Zira yasal geçerliliğinin oluşu, Ankara’da merkezi yerlerde konumlandırılmış olması, önemli yerlere (devlet daireleri, otogar, havaalanı, iş merkezleri, havaalanı vb.) hem işinizi kolaylaştırır hem de adresinizin kalitesini artırır. Ankara sanal ofis kiralama işlemi yapmak için güvenilir firmalar ile çalışmak iş yükünüzü de otomatikman hafifletir. Tebligat, kargo, postalarınızın takibi kolaylaşır, kaybolma riski kalmaz.

Ankara sanal ofis kiralama yerleri oldukça düşük maliyetlidir. Bu da ekonomik anlamda sizi rahatlatır. Kira bedelinizi işiniz adına farklı yatırım ve projelere aktarabilirsiniz. Ayrıca gereksiz ofis giderlerinden de kurtulmuş olursunuz. Elektrik, su, doğalgaz ve internet gibi iş yeri giderleri bulunmaz. Bu da sizi şirket kuruluşu için size daha fazla sermaye imkanı verir. Sanal ofislerde stopaj gideri de olmaz. Sanal ofis kiralama işlemi yaptığınız zaman kira faturasını gider göstermenizde vergi yasaları uyarınca hiçbir sıkıntı yoktur. Bu da sanal ofisin en büyük artılarından ve tercih edilme nedenlerinden biridir. Ankara’nın başkent olması dolayısıyla resmi dairelerin çokluğu, iş kollarındaki çeşitlilik vb. nedenler sanal ofislere rağbeti, talep yoğunluğunu artırmıştır. Pandemi sebebiyle de bu talep ivmeli olarak artmaya devam etmektedir.

 

Ankara Sanal Ofis Hizmeti Yasal Mı?

Ankara sanal ofis hizmeti yasal mı sorusunu bu yazımızda cevaplamak istiyoruz. Bu sayede sanal ofise ihtiyacı olan ama işin yasal boyutu konusunda çekinceleri bulunanları da rahatlatmış olacağız.

Sanal ofisler son dönemlerde adından sıkça söz ettirmeye başladı. Aslında yurt dışında oldukça eski olan bu sistem ülkemizde henüz duyulmaya başladı. Sanal ofisler konusunda en çok merak edilen konu ise ofislerin yasal olup olmadığı. Sanal ofis sistemini hayata geçirmek isteyen sadece Ankara’da değil Türkiye genelinde çok fazla girişimci mevcut. Sanal ofisin ayrıcalıklarını keşfetmek ve sanal ofis hizmetini tam manası ile anlamak için lütfen yazımızı okuyunuz.

Arama motorlarına girilen kelimelerde en çok Ankara sanal ofis hizmeti yasal mı sorusu göze çarpıyor. Bir kişi kendi iş yerini kurmak istediği zaman yasal bazı gereklilikler çerçevesinde şirket kurulumu yapmaktadır. Bu kapsamda şahıs şirketi, anonim şirket ya da limited şirketi fark etmeksizin bir iş yeri adresi gösterme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu adres sizin vergi dairesine bildirmek zorunda olduğunuz iş yeri adresinizdir. Türk Ticaret Kanunu incelendiği zaman, vergi dairesine ibraz edilmesi gereken iş yeri adresinde ikamet etme veya fiziki olarak orada çalışma zorunluluğunuz yoktur. Sadece vergi yoklamasının yapabileceği ve tebligatların sağlıklı bir şekilde ulaşabileceği bir ofis adresi yeterlidir. Bu durum da sanal ofis hizmetine olan gerekliliği ortaya çıkarmıştır. İş yeri tanımının belirli bir kısıtlayıcılık içermemesi de sanal ofis sisteminde yasalar açısından problem olmadığını gözler önüne sermektedir.

Özetle Ankara sanal ofis hizmeti yasal mı diye merak edenler için belirtmeliyiz ki bu işlem tamamen yasaldır. Türkiye’ de iş yeri kiralayanlar nasıl ki hazır ofis sistemlerini ya da paylaşımlı ofis seçeneklerini, hiçbir sıkıntı olmadan kullanıyorsa, sanal ofis hizmetlerini de aynı şekilde kullanabilir. Bu sayede sadece iş yeri adresi göstermek durumunda olan ancak evden veya atölyeden çalışmaya devam etmek isteyenler, sanal ofis kiralayarak vergi dairesine ibraz edebilirler. Sanal Ofislerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat almak için hemen web sitemizi ziyaret edin!

 

Ankara Sanal Ofis Kiraları Ne Kadar?

E-ticaretin hız kazandığı, şirket kurup dilediği yerden çalışmak isteyenlerin talebinin arttığı, home office çalışanların yasal adres göstermek için tercih ettiği sanal ofislerin maliyetleri nasıl?

Tamamen yasal olan, dünyada ve Türkiye’de giderek artış gösteren sanal ofis kullanımı, oldukça ekonomik bir çözümdür. Pandemi nedeniyle dünya genelinde girişimcilik alanında önemli bir artış var. Küreselleşme, internet kullanımının artışı, insanların fikirlerini ve kendine ait markalarını oluşturmasını, girişimlerini ortaya koymasını kolaylaştırmıştır. Maliyetleri ister kendi birikimleriyle isterse de girişimcilik destek paketleri ile karşılayabilmektedir. Girişimcilik sektöründeki bu artış ofis trendlerini de beraberinde getirmiştir. Bunlar arasında en popüler olanı ise şüphesiz sanal ofislerdir.

Ankara Sanal Ofis Kiraları Kaç Lira?

 Diye araştırmadan önce iş kurmak için sanal ofis kiralamanın artılarını fark etmelisiniz. Home Office çalışmak istediğinizde ev sahibi değil de kiracıysanız bu durum sıkıntı yaratabilir. Ortada hiçbir sorun yokken, ev sahipleri vergi dairesine adres bildirimi yapmanızdan endişe duyabilir. Ev sahibi ile bozuşmak istemeyenler, kirada oturanlar, alternatif iş yeri adreslerini tercih ediyorlar. Ancak ihtiyacınız olan sadece yasal adres göstermekse sanal ofis hizmeti tam da bunun içindir.

Ankara’da Sanal Ofis Kiraları Ne Kadar?

 Sorusu için net bir rakam söylemek çok zordur. Zira kiralar lokasyona, kullanım koşullarına, aldığınız pakete göre değişmektedir. Divan Ofis’in Ankara’nın en merkezi konumundaki adresi ile kartvizitinizde prestijli bir adrese sahip olabilir, dilerseniz toplantı ve görüşmelerinizi burada yapabilirsiniz. Siz istediğiniz yerden çalışın, yasal adres ve posta takibini bize bırakın! Daha ayrıntılı bilgi ve sanal ofis fiyatları için lütfen internet sitemizi ziyaret edin!

 

Sanal Ofis Gerçekliği

Koronavirüs pandemi süreci sanal ofis kavramının hem bilinirliğini hem de popülaritesini artırdı.

Peki niçin?

Sanal Ofis ile;

Fiziki ofisin getirdiği kira, fatura, vergiler, aidat gibi sabit giderlerinden ve yüklerinden kurtulursunuz.

Home office çalışabilir, çalışanlarınızın hastalanma riskini düşürebilirsiniz.

Rahat ettiği yerden çalışan, çalışma saatleri esnek olan elemanlarınızın verimliliği artar.

Ulaşım için ayırdıkları vakti hobilerine kaydırabilir, üretkenliklerini artırabilirler.

Azalan trafik yoğunluğu Bloomberg’in ilgili haberinde de belirttiği gibi karbon salınımı ve çevre kirliliğini azaltır. Bu da sağlığımız üzerinde çok olumlu etkiler yaratır.

Sanal Ofis sözleşmenizin kapsamı ölçüsünde toplantı salonunu kullanabilir, çalışanlarınızla gündeminizdeki maddeleri yüz yüze de görüşebilirsiniz.

Freelance veya home office çalışıyorsanız, yasal adresiniz için sanal ofisler düşük maliyetiyle tam size göre.

Siz rahat ettiğiniz yerde çalışırken, posta ve kargolarınız takip edilir ve tarafınıza bilgilendirme yapılır. Dilediğiniz zaman hazır ofislerde müşterilerinizle buluşabilirsiniz.

Sanal Ofis hizmetimiz ile ilgili ayrıntılı bilgi ve fiyat tekliflerimiz için iletişim bilgilerinizi Teklif Al sayfamızdan bizlere ulaştırabilirsiniz.

Sanal ve Hazır Ofislerimiz hakkında  ayrıntılı bilgi için Paketler ve Ücretler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın…


SANAL
OFİS


TOPLANTI ODALARI


HAZIR OFİS