Kimler Sanal Ofis Kullanamaz

Kimler sanal ofis kullanamaz diye merak ediyorsanız, sanal ofis kullanımının kimler tarafından yapılacağına öncelikli olarak bakmak gerekir. Bireysel olarak çalışan avukat, yazılım, dijital pazarlama gibi iş gruplarının sanal ofis kullanması maliyetleri düşürmek açısından gereklidir. Sosyal medya ile ilgili online çalışma sağlayan kişilerin gene online olarak sanal ofislere yönelim göstermesi de belirtilen avantajlar arasındadır. Danışmanlık yapan kişileri ofise ihtiyacı olmayan freelance olarak çalışma sağlayan kişiler, dijital sektör, sanal ortam ya da e ticaret alanlarında çalışma sağlayan kişilerin sanal ofis kullanımları oldukça uygundur. Bunun dışında gerçek bir çalışma ortamı içinde, mesai saati içerisinde çalışma sağlayacak olan kişilerin ve iş yerini müşterileri ile paylaşması gereken her iş sektörünün sanal ofis kullanmaması daha uygun olacaktır.

 

Kimler sanal ofis kullanamaz diye belirtilen bu grubun sanal ofis kullanmaması aslında iş yaşantılarının gerekliliklerinden ileri gelmektedir. Müşteri ilişkileri olmak zorunda olan, geçimini bir ofis ortamında çalışarak kazanmak durumunda olan herkesin sanal ofise de ihtiyacı yoktur. Ancak günümüz şartlarında her koşulda çalışılabileceğini gösteren zorlu bir pandemi yılı geçirilmesinin ardından artık tüm sektörler de yavaş yavaş sanal ofis moduna doğru ilerleme göstermektedir. Sanal ofis kullanımının uygun olmadığı ortamlarda bir diğer alternatif home ofis, diğeri ise gerçek manada ofis koşullarıdır. İş yeri, ofis, şirket, işletme, fabrika, atölye gibi alanında çalışma ihtiyacının bulunduğu her iş sektörünün sanal ofis kullanmaya ihtiyacı yoktur. Bu iş gruplarının sanal ofise yönelmesi de onların iş hayatı için faydalı olmayacaktır.

 

Kimler sanal ofis kullanamaz diye merak edenlere açıklama yapmak gereklidir ki, sanal ofisi herkes kullanabilir. Ancak bazı kişilerin sanal ofis kullanmasına gerek yoktur. Bunlar da hali hazırda şirket sahibi olanlar ve şirketi bulunan kişilerdir. Home Office olarak çalışan kişilerin sanal ofis kullanmasına gerek yoktur. Çünkü bu kişiler ev adreslerini vergi dairesine ofis olarak ilettiklerine dair adres olarak göstermişlerdir. Bunun üzerinden belli bir stopaj ödemektedirler. Ayrıca işletme sahipleri, iş yeri olan kişiler, şirketi olan kişiler zaten bu ofis ve şirket adreslerini vergi dairesine adres olarak gösterdikleri için bu kişilerin de sanal ofis kullanmasına gerek yoktur. Bunlar sanal ofis kullanamaz diye bir gerekçe değil sadece sanal ofis kullanmamasına dair gerek olmayan gruptur. Sadece dernekler kanununda yer alan maddeler nedeni ile derneklerin farklı adres kullanması gerekmektedir. Bu nedenle dernekler için sanal ofis yerine farklı numaralandırılmış hazır ofisler tercih edilmelidir.Sınırsız İkram


Günlük Temizlik


Lounge/Dinlenme Alanları


Sekreterlik Hizmeti


Etkinlikler


Konferans Salonu


Toplantı Odaları


Akıllı Kilitler


Ip Telefon


Vale&Ücretsiz Otopark


Yürüme Mesafesinde AVM


Geniş Network Ağı