Hazır Ofis Kiralarken Sormanız Gereken 5 Soru

Ofisteki ortamınız, sizin ve çalışanlarınızın üretkenliğini, verimini ve mutluluğunu direk etkilediğinden çok önemlidir. Maalesef ofislerin bu minvaldeki önemi çoğu işveren ve şirket tarafından göz ardı ediliyor.

Yapılan anket sonuçlarına göre çalışanların yüzde 97’si kiralanan ofis alanlarını, işverenlerinin onlara verdiği değerle ilişkilendiriyor. Yine istatistiklere göre halihazırda çalışanların sadece %11 ofislerin konumunu, tasarımını veya konseptini beğenmiyor. Bu oran en az 6 saatinizi geçirdiğiniz bir ortam için düşündürücü değil mi?

Şirketinizin vizyonuna uygun, şirket kültürünüzü yansıtan, işinize prestij katacak şekilde tasarlanmış bir ofis alanı kiralamanın avantajları nelerdir?

  • Çalışma ortamını seven çalışanlar daha ilgili, üretken ve mutlu oluyorlar.
  • Temiz, hijyenik ofis ortamı, çalışanların bağışıklık sistemine olumlu tesir ederek hastalanma oranını düşürüyor ve üretkenliği artırıyor.
  • Memnun olmayan ve işine aidiyet hissetmeyen çalışanlar verimsizdir ve şirketinize olumlu katkıda bulunamazlar.

Ofis alanınızı iyileştirirken veya hazır ofis kiralarken dikkat etmeniz gereken çok çeşitli faktörler vardır.

Hazır ofis kiralarken firmanızın gelişmesine ve büyümesine katkı sağlayacak hususlara göz atalım mı?

Hazır Ofis Kiralarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

1-Konum ve Erişilebilirlik

Bir ofis alanı için en belirleyici faktör konumdur. Erişilebilir bir konuma sahip olmak, her firmanın başarısına veya başarısızlığına büyük ölçüde etki eder.

Özel araç dışında toplu taşımayla da erişilebilen bir ofis alanı kiralarsanız hem çalışanlarınız hem de misafir veya müşterileriniz rahat eder, zaman kazanır.

Ayrıca merkezi  konumda  bulunan, alışveriş merkezleri, restoranlar, barlar ve kafeler gibi kuruluşlara yakın bir ofise sahip olmak, erişilebilirliğe ve çalışanların moralinin iyileştirilmesine katkıda bulunur.

2-Fiyat

Hazır ofis alanı kiralama gideri işletmenizin net gelirini ve işinize aktaracağınız kısmını belirler.

Ofis alanı için ödediğiniz fiyat çok düşükse, kötü bir konum, çalışma ortamına sahip, standartların altında bir ofisle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, fiyat şişirilirse, işletme karşılayabileceğinden daha fazla bir yükün altına girer ve bu da işletmeye ekstra masraflar yükleyebilir.

Hazır ofis kiralama hizmeti alırken, sekreterlik hizmeti, toplantı salonu kullanımı, teknik destek vb. diğer ek ücretler gibi gizli ücretler olmadığından emin olun. Kiralama fiyatını, sunulan imkanları piyasa ortalamasıyla kıyaslayın.

3-Teknolojik  Altyapı

Günümüzde işletmelerin çoğu online hizmet veriyor bu da bir ofis alanı seçerken bunu önemli bir faktör haline getiriyor. Hazır ofis kiralarken internet bağlantı hızını, güvenli oluşunu  ve kira bedeline dahil olup olmadığını mutlaka sorgulayın. Yazıcı, projeksiyon vb. ihtiyacınız olacak unsurlar hakkında bilgi edinin.

4-Düzen ve Tasarım

Son araştırmalara göre, ofis tasarımı açısından dikkate alınması gereken  temel  faktörler, ofis düzeni, doğal ve yapay aydınlatma, havalandırma ve iklimlendirme, gürültü, akustik ve dekorasyon.

5-Esnek Ebat ve Sözleşme Şartları

Hazırlıklara ve dikkatli değerlendirmelere rağmen, bazı durumlar şirketinizin kira sözleşmesini feshetmesine ya da ofis ebatlarında değişikliğe gitmesine neden olabilir. Bu nedenle sözleşmeniz ve kiralayacağınız ofis alanı bu şartları karşılar mahiyette olmalı.

Divan Ofis’in bu şartlara uygun, ihtiyaçlarınıza hitap eden Hazır Ofisleri hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için:

Divan Hazır Ofis Kiralama


SANAL
OFİS


TOPLANTI ODALARI


HAZIR OFİS