Bu Pırıltılı Hayatı Ben Seçmedim!

Hazır, Sanal Ofisler çalışma hayatımızı kolaylaştırıyor. Ama günümüzde iş yaşamı hepimiz için çok yoğun. Euronews’in haberine göre Türkiye mesai saatlerinin en fazla olduğu ülkelerden…Son teknolojiyle donatılı plazalarda, modern şehirlerde ışıltılı bir hayat sürüyoruz. ‘Şunu da bitireyim sonra, şunu da halledeyim öyle!’ derken bir bakıyoruz günler su gibi akıp geçiyor. Oysa ki ‘Hayat kısa, kuşlar uçuyor.’ Doğal hayat ve  tabiattan her geçen gün uzaklaşıyoruz. Ama beden ve ruhumuz illa ki burdan gelen sinerjiyi arıyor ve özlüyor.

Telefonlar, toplantılar, mailler derken çoğu zaman ayaküstü besleniyor, ya da ofiste birşeyler atıştırıyoruz. Kimi zaman kahvaltı yapmıyor kimi zaman öğle yemeğini es geçiyoruz. Aslında buradan kazandığımızı sandığımız vakit bize yorgunluk, verimsizlik olarak yansıyor. İşte, ofiste geçirdiğimiz süreleri göz önünde bulunduracak olursak, bizim gibi şehirlerde, plazalarda, modern yaşamın içinde çalışanlar için spor, hareket, beslenme daha da önem kazanıyor. Bu konu aslında günlük heveslerle, haftalık hedeflerle geçiştirilmeyecek kadar önemli. Bu aslında bir yaşam biçimi…’Sağlık her şeyin başıdır.’

 

Peki ofiste çalışırken veya yaşamın içinde neler yapabiliriz?

  1. Kahvaltının Mutlulukla Bir Alakası Olmalı!

Kesinlikle! Erken uyanabiliyorsanız mutlaka güzel bir kahvaltı edin. Vakit kaybı olarak düşünmeyin gün içinde enerji, mutluluk olarak size dönecektir. En azından 5 dk da hazırlayabileceğiniz bir sandviç, bir avuç kuruyemiş alın yanınıza (homemade gibisi yok). Hem belki ofisten yan komşu da kek getirmiştir. Kahve, çaylar şirketten…

  1. Mini Bir Yürüyüşe Ne Dersiniz?

Eviniz ofise yakın, havada güzelse yürümek harika olur. Değilse ofis içinde, çevresindeki yakın bir parkta, iş çıkışı bir spor salonunda kendinize en az 10 dakika ayırın. Bu kısacık süre bile size pozitif enerji verecek, hayatın içine karışmanın neşesini katacaktır.

  1. Acıkmayı Bekleyin Ama Susamayı Asla.

Su içmek için susamayı beklemeyin. Ofis masanızda su şişeniz hep el altında olsun. Yeterli su tüketimi tatlı krizlerinin de önüne geçer ve işe odaklanabilme seviyenizi artırır.

  1. Uykuyla Yenilenin.

Çok geç vakte kalmadan kendinizi yatağınızın şefkatli kollarına atın. Milliyet Gazetesi’nde de belirtildiği gibi gece 22:00-1.00 saatleri arasında salgılanan melatonin hormonu konsantrasyon, hafızanızın canlanmasını sağlayacak ve güne zinde başlayacaksınız. Yatmadan önce telefonunuzu oda dışına bırakmayı unutmayın ( Patron ulaşamasın!)

  1. Masanız Temiz Olursa Zihniniz De Berrak Olur.

Ofisten çıkmadan hemen önce masanızı toparlarsanız sabah mis gibi bir odada işe başlamış olursunuz. Masa deyip geçmeyin orası sizin yaşam alanınız. Fazlalıklar zihninizde de gereksiz yer tutar. Hem ani arkadaş baskınlarına da hazırlıksız yakalanmamış olursunuz.

  1. Sadece 10 Dakika.

Hiç bir şey yapmama zamanı. Sadece 10 dakika kendinizi dinleyin, elinizi bile kıpırdatmadan. Siz buna değersiniz.

  1. Kendi İşinizin Patronu Olun.

Bir fikriniz var hayata geçirmek istiyorsanız, kendi kendinizin patronu olmak, mesai saatlerini kendiniz belirlemek, dilediğiniz yerden, esnek çalışmak istiyorsanız, sanal ofis kiralama seçeneğini düşünün. Bu sayede çalışmayı da ara vermeyi de belirleyen siz ve keyfiniz olur.


SANAL
OFİS


TOPLANTI ODALARI


HAZIR OFİS