Ankara Sanal Ofis Hizmeti Yasal Mı?

Ankara sanal ofis hizmeti yasal mı sorusunu bu yazımızda cevaplamak istiyoruz. Bu sayede sanal ofise ihtiyacı olan ama işin yasal boyutu konusunda çekinceleri bulunanları da rahatlatmış olacağız.

 

Sanal ofisler son dönemlerde adından sıkça söz ettirmeye başladı. Aslında yurt dışında oldukça eski olan bu sistem ülkemizde henüz duyulmaya başladı. Sanal ofisler konusunda en çok merak edilen konu ise ofislerin yasal olup olmadığı. Sanal ofis sistemini hayata geçirmek isteyen sadece Ankara’da değil Türkiye genelinde çok fazla girişimci mevcut. Sanal ofisin ayrıcalıklarını keşfetmek ve sanal ofis hizmetini tam manası ile anlamak için lütfen yazımızı okuyunuz.

 

Arama motorlarına girilen kelimelerde en çok Ankara sanal ofis hizmeti yasal mı sorusu göze çarpıyor. Bir kişi kendi iş yerini kurmak istediği zaman yasal bazı gereklilikler çerçevesinde şirket kurulumu yapmaktadır. Bu kapsamda şahıs şirketi, anonim şirket ya da limited şirketi fark etmeksizin bir iş yeri adresi gösterme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu adres sizin vergi dairesine bildirmek zorunda olduğunuz iş yeri adresinizdir. Türk Ticaret Kanunu incelendiği zaman, vergi dairesine ibraz edilmesi gereken iş yeri adresinde ikamet etme veya fiziki olarak orada çalışma zorunluluğunuz yoktur. Sadece vergi yoklamasının yapabileceği ve tebligatların sağlıklı bir şekilde ulaşabileceği bir ofis adresi yeterlidir. Bu durum da sanal ofis hizmetine olan gerekliliği ortaya çıkarmıştır. İş yeri tanımının belirli bir kısıtlayıcılık içermemesi de sanal ofis sisteminde yasalar açısından problem olmadığını gözler önüne sermektedir.

 

Özetle Ankara sanal ofis hizmeti yasal mı diye merak edenler için belirtmeliyiz ki bu işlem tamamen yasaldır. Türkiye’ de iş yeri kiralayanlar nasıl ki hazır ofis sistemlerini ya da paylaşımlı ofis seçeneklerini, hiçbir sıkıntı olmadan kullanıyorsa, sanal ofis hizmetlerini de aynı şekilde kullanabilir. Bu sayede sadece iş yeri adresi göstermek durumunda olan ancak evden veya atölyeden çalışmaya devam etmek isteyenler, sanal ofis kiralayarak vergi dairesine ibraz edebilirler. Sanal Ofislerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat almak için hemen web sitemizi ziyaret edin!

 Sınırsız İkram


Günlük Temizlik


Lounge/Dinlenme Alanları


Sekreterlik Hizmeti


Etkinlikler


Konferans Salonu


Toplantı Odaları


Akıllı Kilitler


Ip Telefon


Vale&Ücretsiz Otopark


Yürüme Mesafesinde AVM


Geniş Network Ağı